Cera wrażliwa wymaga szczególnej pielęgnacji. W żadnym przypadku nie można stosować kosmetyków z dodatkiem parabenów. Można stwierdzić, że im skład jest krótszy, tym lepiej. Jednocześnie nadal nie można zapominać o odpowiedniej rutynie pielęgnacyjnej. Dziś podpowiemy Wam, jak dbać właśnie o skórę wrażliwą.
Oczyszczanie skóry wrażliwej – jak wykonać je właściwie?
Odpowiednie oczyszczanie skóry jest niezbędne dla poprawienia jej kondycji. Jednocześnie może zapobiegać powstawaniu nowych niedoskonałości. Należy zauważyć, że wystarczy tylko jeden kosmetyk, który ma wszechstronne działanie i poprawia kondycję skóry. Mamy tutaj na myśli płyn micelarny, który usuwa nie tylko makijaż, ale też nadmiar sebum. Do tego wszystkiego za sprawą miceli wnika w głębokie warstwy skóry, ale usuwając zanieczyszczenia. Duże znaczenie ma do tego fakt, że nie uszkadza warstwy lipidowej skóry. Płynu micelarnego należy używać zaraz po przebudzeniu się, ale też w czasie dnia, gdy np. poczujecie ściąganie i napięcie skóry. Poza płynem micelarnym warto stosować także kosmetyki z dodatkiem aloesu, który łagodzi podrażnienia. Możecie np. zdecydować się na żel z dodatkiem tego składnika. Dobrym pomysłem może być przygotowanie kosmetyku samodzielnie. Wystarczy tylko wycisnąć 4 cm żelu aloesowego i dodać do niego 50 ml ciepłej wody. Całość mieszamy, następnie przekładamy do buteleczki z dyfuzorem i już mamy żel myjący. Taka ilość bez problemu wystarczy na około tydzień. Do łagodzenia podrażnień polecamy także kostki lodu, ale z miętą. Na początek należy zaparzyć mięte w następującej proporcji – łyżkę suszu zalewamy 200 ml wrzątku. Gdy napar wystygnie, przelewamy go do foremki na lód i wstawiamy do zamrażalnika. Takimi kostkami przemywamy twarz i wykonujemy lekki masaż, który pobudza krążenie.
Kosmetyki do cery wrażliwej – jakie wybrać?
Odpowiednio dobrane kosmetyki do cery wrażliwej rzeczywiście poprawiają jej kondycję, ale też sprawiają, że skóra staje się bardziej jędrna oraz wypoczęta. Na pewno warto sięgnąć po produkty z dodatkiem kwasu hialuronowego, który nie tylko nawilża skórę, ale też tworzy na niej film ochronny, wzmacniając warstwę hydrolipidową. Aby efekt był jeszcze lepszy, możecie do rutyny pielęgnacyjnej dodać serum również z tym składnikiem. Całkowicie należy natomiast zrezygnować z retinoidów, które choć usuwają martwy naskórek i pobudzają odnowę, to jednak mogą podrażniać skórę i w przypadku tej wrażliwej często pojawia się wtedy zaczerwienienie oraz pieczenie. Nie zapomnijcie także o stosowaniu toniku z dodatkiem ogórka, który także łagodzi podrażnienia, a do tego jeszcze wyrównuje pH skóry. Tonik powinno się stosować zaraz po przemyciu skóry żelem.
Mniej stresu i zdrowa dieta
Stres może nasilać reakcję skórną i powodować pojawienie się czerwonych plam. Dlatego też w razie możliwości należy unikać sytuacji stresowych. Ale też należy wprowadzić aktywność fizyczną. Otóż właśnie ruch zapobiega destrukcyjnemu działaniu stresu na organizm, ale też niweluje efekty stresu oksydacyjnego. Musimy także wspomnieć o diecie. To, że powinna być zdrowa i właściwie zbilansowana jest czymś oczywistym. Jednak to może nie wystarczyć. Niezbędne jest ograniczenie spożywania produktów pikantnych. Codziennie trzeba także wypijać przynajmniej 2 litry wody niegazowanej. Można do niej dodać odrobinę soku z cytryny czy też aloesowego.
—
Artykuł sponsorowany