Chłodny blond to bardzo pojemne określenie. Nie dotyczy pojedynczego odcienia, ale całej palety barw. Mimo to nie każdej osobie będzie do twarzy w odcieniu chłodnego blondu. Zobacz, na co zwrócić uwagę, decydując się na chłodny blond.
Jaki to kolor chłodny blond?
Chłodny blond to w rzeczywistości każdy odcień jasnego koloru włosów, który pozbawiony jest ciepłych tonów. Nie doszukamy się w nim akcentów żółtych, słomkowych, pomarańczowych lub rudych.
Jeśli chodzi o stopień nasycenia, to zaczynamy od najjaśniejszego platynowego blondu i dochodzimy do ciemnego, szarego. Warto zauważyć, że każdy odcień chłodnego blondu ma swoją własną nazwę. Znajdziemy tu między innymi platynowy blond, popielaty blond, gołębi, szary itp.
Komu pasuje chłodny blond?
Kto będzie dobrze wyglądał w kolorze chłodny blond? Wbrew pozorom taka stylizacja nie pasuje wszystkim. Chłodne tony na włosach wymagają podobnego towarzystwa na twarzy i w oczach.
Chłodny blond najlepiej pasuje naturalnym blondynkom o jasnej karnacji i chłodnej tonacji skóry. Ich oczy powinny być jasne: zielone lub niebieskie. Brwi i rzęsy nie powinny być czarne. Jeśli takie są naturalnie, warto pomyśleć o rozjaśnieniu do brązu lub grafitu.
Chłodny blond nie będzie dobrym wyborem dla osób, które regularnie chodzą na solarium. Zbyt duży kontrast między kolorem skóry a włosów robi niekorzystne wrażenie.
W kontekście chłodnego blondu pojawia się czasem pytanie, czy będzie on pasował kobietom, które mają naturalnie czarne włosy. Jeśli ich cera jest jasna, to jak najbardziej mogą dokonać takiej metamorfozy. W ich przypadku dobrym wyborem będzie stonowany popielaty lub szary blond. Jednak aby osiągnąć wymarzony efekt, włosy trzeba będzie rozjaśniać stopniowo.
Dlaczego chłodny blond z czasem staje się ciepły?
To problem, z którym muszą się mierzyć posiadacze włosów ciemnych i o naturalnie ciepłym odcieniu. Chłodny blond niestety jest kolorem, który stosunkowo szybko „łapie” cieplejsze refleksy, stając się żółtym lub słomkowym. Dzieje się tak, ponieważ blond pigmenty wypłukują się szybciej niż ciemne. Problemem mogą być też zniszczone i porowate włosy, na których kolor po farbowaniu utrzymuje się krócej.
Czy w takim razie trzeba zrezygnować z farbowania na chłodny blond? Nie. Wystarczy właściwa pielęgnacja, by włosy dłużej wyglądały jak świeżo po koloryzacji.
Jak pielęgnować włosy w odcieniu chłodny blond?
Wszystkie włosy po farbowaniu wymagają odpowiednich szamponów i odżywek, które utrzymają je w dobrej kondycji i zapobiegną przesuszaniu oraz matowieniu. W przypadku włosów zafarbowanych na chłodny blond bardzo ważne jest stosowanie tonerów lub odżywek z niebieskimi bądź fioletowymi pigmentami. Te wybitnie chłodne barwy pozwolą zneutralizować pojawiające się na włosach ciepłe odcienie i sprawią, że chłodny blond na długo takim pozostanie.
Chłodny blond na włosy krótkie czy długie?
Chociaż mówi się, że chłodny blond najlepiej prezentuje się na włosach długich i prostych, nic nie stoi na przeszkodzie, by tę barwę nałożyć także na krótką i postrzępioną fryzurę. Odcienie chłodnego blondu są bowiem na tyle uniwersalne, że można je polecić zarówno kobietom, jak i mężczyznom.
Nie ma też granicy wiekowej – ta barwa pasuje zarówno osobom bardzo młodym, jak i starszym. Chłodny blond wbrew pozorom nie jest imitacją siwizny, potrafi ją za to bardzo zgrabnie ukryć.
—
Artykuł sponsorowany
Ja kiedys postawiłam na blond ale taki gołębi i też wygląda ok