Kosmetyki nawilżające, ale idealne na upały. Co wybrać?

Lato to ten czas w roku, kiedy szczególnie uważnie trzeba zadbać o dobre nawilżenie swojej skóry. Stosowanie SPF pomaga ochronić ją przed szkodliwym promieniowaniem słońca, ale nie odżywia, jeśli nie jest łączone z innymi kosmetykami. Głębokie nawilżenie jest możliwe, a jego wprowadzenie do codziennej pielęgnacji wcale nie jest trudne. Wystarczy poszukać kilku produktów, które szczególnie dobrze sprawdzą się w upalne dni.

Dlaczego w lecie powinno się stosować kosmetyki nawilżające?

Lato to pora roku, podczas której słońce przez większość dnia jest zawieszone wysoko nad horyzontem, działa więc intensywnie na skórę i może ją wysuszać. Głębokie nawilżenie jest w tym czasie szczególnie potrzebne, ponieważ:

  • naturalna ochrona skóry złożona z wody i sebum może nie być wystarczająca,
  • długotrwałe wystawienie na działanie promieni słonecznych może przesuszać skórę,
  • niewystarczająco nawilżona skóra jest bardziej podatna na otarcia i podrażnienia,
  • przesuszona skóra może mieć problemy ze sprawnym pozbywaniem się martwego naskórka.

Dlatego istotne jest, żeby podczas najgorętszych miesięcy wymienić swoje kosmetyki tak, aby zapewnić sobie mocne nawilżenie skóry. Jego brak powoduje nie tylko problemy z tym organem, ale także może wpływać na jego gorszą kondycję i wygląd.

Jakie kosmetyki nawilżające sprawdzają się w lecie?

Kosmetyki intensywnie nawilżające nie różnią się znacznie od tych, które mają inne dobroczynne działania. Osoby, które nie są zainteresowane wieloetapową pielęgnacją, w pierwszej kolejności powinny zadbać o krem i emulsję. Rozprowadza się je na oczyszczonej skórze na dzień i na noc. Te kosmetyki tworzą na twarzy ochronę i zapewniają długotrwałe nawilżenie.

W lecie szczególnie istotne jest także regularne oczyszczanie swojej cery. Głębokie nawilżenie mogą zapewnić także kosmetyki do mycia oraz toniki. W kosmetyczce żadnej kobiety nie powinno zabraknąć także serum. Te produkty kupuje się pod konkretne problemy, są bogate w substancje, które wpływają pozytywnie na skórę i pozostawiają po sobie długotrwały efekt. Po ukończeniu pielęgnacji trzeba pamiętać o zabezpieczeniu twarzy przed słońcem. W tym celu należy korzystać z kremu z filtrem, najlepiej SPF 50. Można dokładać go kilka razy dziennie zgodnie z zaleceniami producenta.

Jakie produktu zapewniają głębokie nawilżenie w ciągu dnia?

Krem nakłada się przeważnie rano i w ciągu dnia nie dokłada się go na twarz. Na rynku nie brakuje jednak kosmetyków nawilżających, które doskonale sprawdzą się jako uzupełnienie pielęgnacji niezależnie od pory dnia. Jednym z nich jest mgiełka nawilżająca. W tym sezonie to prawdziwy hit. Mgiełki zapewniają kompleksowe nawilżenie skóry dzięki atomizerom. Wystarczy spryskać nimi twarz, gdziekolwiek się jest, żeby poczuć ochłodzenie i nawilżenie.

Dbanie o nawilżenie nie powinno ograniczać się do skóry twarzy. Równie ważne jest całe ciało, które narażone na słońce potrzebuje specjalnego traktowania. Do pielęgnacji w tym wypadku świetnie sprawdzą się balsamy do ciała, które można stosować po kąpieli lub na dzień. Zapewniają głębokie nawilżenie i chronią przed negatywnym działaniem UV.

 

Artykuł sponsorowany

0 komentarzy

Dodaj komentarz